Gazi Yaz Okulu Hakkında Bilgiler 2018

Gazi Üniversitesi 2018 Yaz Okulu hakkında en güncel bilgileri Gazi resmi sitesinden takip edebilirsiniz. Buradaki bilgiler 20.06.2018 saat 14.40 itibarı ile güncellenmiştir.

20 Haziran: Danışman onayları ile ilgili son güncelleme

24 Haziranda yapılacak olan seçimler nedeniyle şehir dışında olan öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu döneme mahsus gelmelerine gerek kalmadan danışman onayının yapılmasına karar verilmiştir. Ancak danışman onayının yapılabilmesi için öğrencinin mutlaka (e-mail ya da dilekçe) başvurusunun olması gerekmektedir.

Kaynak: http://iibf.gazi.edu.tr/posts/view/title/yaz-okulu-danisman-onaylari-209384

Danışmanın mail adresi nasıl bulunur? Danışman onayını yapan kişinin adını soyadını yazıp sonuna Gazi yazıp Google’da aratarak Gazi sayfasını bulunca orada iletişim kısmında mail adresine erişebilirsiniz.

Parayı yatırdıktan sonra ders açılmazsa ne olacak? Ücret yatırıldıktan sonra dekontunuz elinizde olursa, kapatılan derslerin parasını geri alabilirsiniz.

ATM’den yaz okulu ödemesi nasıl yapılır? (Görsel Anlatım)

Fotoğrafları paylaşan İbrahim Korkmaz arkadaşımıza teşekkürler.

#1

Fatura ve kurum ödemeleri

#2

Harç

#3

06 yazalım

#4

Gazi Üniversitesi

#5

Okul numarasını yazalım

#6

Peşine tıklayalım

2018 Gazi Yaz Okulu Önemli Tarihler

Dersin açılması için en az kaç kişi gerekiyor?

Bir dersin yaz okulunda açılabilmesi için o derse en az on iki (12) öğrenci kaydolmalıdır. Yaz okulunda bir dersin açılabilmesi için gerekli öğrenci sayısı on ikinin (12) altında olamaz. On ikiden az öğrencinin kayıt olduğu dersler kapatılır. Bu nedenle, 22 Haziran 2018 saat 18.00 itibariyle yapılacak incelemeler sonrasında bu koşulu sağlamayan dersler kapatılacaktır. Açılan dersler, ilgili akademik birimlerin ağ adreslerinden ilan edilecektir.

Yaz okulu ücretleri nereye yatırılıyor?

Öğrencilerimizin derslere kesin kayıt işlemlerini tamamlamadan önce yaz okulu öğrenim ücretini ödemesi gerekmektedir. Yaz okulu öğrenim ücreti, “Yaz okulu öğrenim ücreti ödemesi” açıklaması ile öğrenci numarası belirtilerek HALKBANK’a yatırılacaktır.

Herhangi bir IBAN vs olmaksızın, sistemdeki yönergelere uyarak internet bankacılığından ya da ATM üzerinden TC kimlik ve öğrenci kimlik numaranızı kullanarak otomatik ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenciler, bankadan İKİ NÜSHA dekont almalı ve gerektiği takdirde ibraz etmek üzere saklamalıdır. Yaz okulu ücret iadesi gereken durumlarda dekont ibraz edemeyen öğrencilere ücret iadesi yapılmaz.

Başka fakülteden ders alınabilir mi?

Öğrencinin kayıtlı bulunduğu akademik birimin, yaz okulunda kaydolmak istediği dersi açmaması hâlinde; öğrenci bu dersi, Üniversite içinde başka bir birimden alabilir. Bu durumda, diğer birimden alınacak dersin içerik, öğretim dili, ders saati, kredi açısından eşdeğerliğini; öğrencinin kayıtlı olduğu birimin ilgili kurulu ile diğer birimin ilgili kurulunun kabul etmesi gerekmektedir.

DC ders yaz okulunda DD olursa ne oluyor?

16. Gazi Üniversitesi öğrencisiyim. Dönem içinde DC aldığım bir dersi yaz okulunda tekrar aldım ancak yaz okulu sonunda başarı notum DD oldu. Bu dersten geçer miyim? Gazi Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinin on ikinci fıkrasına göre genel not ortalamasını yükseltmek isteyen öğrenciler, (DC) ve (DD) notu ile başardıkları dersleri tekrar alabilir. Dersin tekrarlandığı yarıyılda alınan en son not geçerlidir. Ayrıca yaz okulunda alınan derslere ilişkin başarı harf notu, Gazi Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre belirlenir.  Gazi Üniversitesi Yaz Okulu Yönergesinin 11 inci maddesinin dördüncü fıkrasına göre ise yaz okulunda alınan notlardan FD, FF başarı harf notu ve G dışındakiler ağırlıklı genel not ortalaması hesabına dâhil edilir. 

Danışman onayları zorunlu mu?

Öğrencilerin derslere kaydolmadan önce, alacakları derslerle ilgili danışmanlarıyla görüşmeleri önerilir. Öğrenci kayıt işlemini tamamladıktan sonra danışmanıyla iletişime geçerek onay işlemini gerçekleştirir. Danışman onayı alınmamış kayıtlar geçersizdir.

Devam zorunluluğu var mı?

Yaz okulunda derslere devam zorunludur. Bir dersin devam koşulunun daha önce yerine getirilmiş olması, o derse yaz okulunda devam etme zorunluluğunu ortadan kaldırmaz. Ancak devamsızlık konusunu biraz da hocaya bağlıdır.

Hangi notlar ortalamaya dahil ediliyor?

Yaz okulunda alınan derslere ilişkin başarı harf notu, Gazi Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine göre belirlenir. Yaz okulunda alınan notlardan FD, FF başarı harf notu ve G dışındakiler ağırlıklı genel not ortalaması hesabına dâhil edilir.

Yorum Yap!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir